Facebook
Francesco De Maio

Francesco De Maio

Historická spojitost přímořské republiky Amalfi a průběžný vliv archaických kultur přes Středozemní moře přinesly spojení bohatého uměleckého dědictví s precizním uměním výroby keramiky. Výsledná paleta této ručně vyráběné keramiky je obohacena o motivy z latinské, byzantské, arabské, renesanční a barokní kultury.

Dnes je tato keramika vyhledávaným doplňkem nábytku a dekorací interiérů, kuchyní, ale i rozsáhlých architektonických projektů, jako jsou patricijské vily, kostely a kláštery, kde vynikne její rustikální charakter.

Manufaktura Francesco De Maio uchovává toto bohaté kulturní dědictví už přes 400 let. Díky tradiční ruční technice výroby a glazování předávají své umění z generace na generaci.

Popis výrobních technik:

Barvení: Barva se aplikuje rovnoměrně na dlaždici pomocí širokého štětce, což vytváří charakteristické pruhy různých odstínů. Používá se také přírodní houba, která dodává dlaždici transparentnější efekt.

Sítotisk: Jedna z nejzákladnějších technik aplikace barvy je pomocí stěrky přes hedvábné síto, které se otiskne do dlaždice.

Ruční tisk: Starší metoda než sítotisk, kde se designový vzor vtlačí do dlaždice a barva se nanáší štětcem skrz masku určující vzor.

Ruční dekorace: Nejsložitější technika, při které dekoratér ručně dokončí obrysy designů vytvořených sítotiskem, dodávajíc přitom jedinečné detaily a hloubku.